Kdo nejrychleji vystaví webovou službu? Ten, kdo má flexideo!

Webové služby jsou čím dál častěji využívány ke sdílení a integraci služeb a informací – a protože systém flexideo plně využívá XML, je pro snadnou integraci s ostatními systémy přímo stvořen. Nemáme však malé cíle – a tak jsme flexideo naučili vystavit webovou službu jediným kliknutím.

V běžném systému postaveném na naší platformě již existuje celá řada přehledů pro práci s daty. Umožňují různé kontroly, statistiky, úkolovníky, vyhledávání, reporty a mnohé další.

Díky nové funkci, jenž je obsažena v dnešní aktualizaci, může tvůrce tyto existující nástroje velmi snadno vystavit jako webovou službu. Jde o tzv. portaci tabulky. Jakmile ji zvolíte, stačí jen ověřit či upravit parametry zpřístupnění – a stiskem ukládacího tlačítka je webová služba na světě! A dlužno říci, že má vše, včetně WSDL popisu pro automatizované využití v jiných systémech, datová schemata apod.

Znáte naše flexideo action tables? Právě akční tabulky si s portací výborně rozumí. Představme si dvě aplikace na platformě flexideo (například spřízněné firmy či pobočky) a úkol hledat data prostřednictvím jedné aplikace v druhé. V takovém případě stačí v té druhé příslušnou tabulku portovat a v té první založit tabulku novou, s rozsahem typu „action“ – tedy tabulku, jejímž zdrojem je akce. Tímto způsobem obě aplikace propojíte snadno, během chvilky a tak dokonale, že uživatel ani možná nepostřehne, že hledá v jiné aplikaci, než v té své.

Portovat s námi můžete. Co se týče fyzické teleportace, na té zatím pracujeme:-)