Ty tam, ty sem! Aneb Velký úklid souborů

Jak na nový rok, tak po celý rok! Vzali jsme si toto rčení k duchu a energicky zapracovali na systému úložiště souborů. A v praxi jsme si ověřili následující: díky způsobu, jakým platforma flexideo nakládá a zabezpečuje dokumenty (tedy jednotlivé soubory), je možné zpravovat doslova miliardy různých souborů a jejich verzí!

Ano, pro zabezpečené a zálohované souborové systémy je to už pořádná porce. Abychom jim ulehčili, přišli jsme se zbrusu novou metodikou, jak dokumenty ukládané v souborech příloh na úložištích přerozdělovat. Umožnili jsme nově rozdělit jedno fyzické uložiště na více různých.

A důvod? Není totiž soubor jako soubor. Některý je velký, jiný malý, ten důležitý a ten méně. A další jsou zase mnohem častěji využívané. A tak dále. Nyní může platforma flexideo všechna taková kritéria brát v úvahu – a právě na jejich základě určovat fyzické úložiště každého jednotlivého souboru. A podotýkáme, že jde jen a pouze o efektivitu fyzického uložení, pro uživatele a dostupnost jeho dokumentů se samozřejmě nic nemění.

A opět nezůstalo jen při tom: platforma flexideo po inovaci automaticky přebírá CRC míry každého souboru, čímž je efektivně zajištěno, aby žádný dokument nebyl fyzicky uložen dvakrát, tj. ve dvou identických souborech a nezabíral zbytečně prostor. Navenek se sice stále bude tvářit, že má například soubory dva – a zachová si tak specifika dostupnosti, názvů a dalších vlastností – ale úložiště zbytečně nikdy nezatíží.

V moderních systémech cloudových služeb, kde platíme za výkon a prostor, se tak platforma flexideo stává velmi užitečným faktorem, který ještě více snižuje náklady na provoz systémů. Navíc, princip kontroly duplicit výrazně napomáhá i při tvorbě řešení spravující citlivá osobní data.

Do roku 2019 Vám přejeme, ať se splní vše, o čem sníte. My už své profesní sny realizujeme. Pro Vás!