Nová verze intranetu? Úplná nálož funkcionalit!

Jste kmenový uživatel intranetu? Hlásíme novou verzi, přinášející výrazné rozšíření jeho možností! A navazujeme tím na nedávné uvolnění rozšíření možností flexideo akcí (viz. minulá aktualita). Nyní zavádíme ukládání výběrů v intranetových přehledech do samostatných entit, jejich předávání jiným uživatelům i přenášení těchto výběrů do jiných přehledů.

Tím ale výčet novinek nekončí: Za zmínku stojí i rozšířené možnosti nastavení přehledů, kde jsou využity podobné mechanismy práce s daty jako v transformačních akcích. A tak je například nyní velmi snadné vypočítat v jednom sloupečku rozdíl mezi jinými dvěma předchozími – a tím zjistit procentní meziroční nárůst, či naopak pokles výkonů (nebo cokoli jiného, co vyžaduje vaše aplikační logika). Navíc, do výpočtů můžete zapojovat i vlastní šablony a další nástroje dosud nabízené jen v rámci transformačních procesů. Můžete i dopočítávat chybějící hodnoty a pomocí hromadných úprav je vkládat zpět do databáze systému. Zde však s úsměvem a lehkým varováním zvedáme prst: I když je (jako vždy) vše zaznamenáno v historii jednotlivých dokumentů, flexideo je nástroj velmi mocný a jistá neopatrnost by mohla způsobit problémy ve fungování celého systému.

V neposlední řadě byla přidána možnost hromadné úpravy všech nebo vybraných dokumentů v přehledech pomocí editace jednoho z nich ve formuláři, s následným uložením změn do všech zvolených položek dokumentů. Tato funkce je postavena na velmi osvědčených datových makrech flexideo, přičemž jediný rozdíl je de facto v tom, že výsledek úprav nemusíte do maker vůbec ukládat – stačí jen zvolit jednorázové, a přitom hromadné použití změn na položkách v přehledu.

Děkujeme za přízeň a zase někdy příště!