Procesní akce: Více přístupné, více efektivní

Procesní akce se dočkaly zásadního rozšíření! Pojďme si o nich něco říct:

To, co v systémech implementovaných na platformě flexideo hýbe na pozadí aplikačními daty a záznamy, jsou tzv. transformační akce. A právě ony získaly daleko otevřenější formu. Zatímco dříve byla jejich forma předurčena na kroky spojené s úpravou flexideo dokumentů, nyní se jejich možnosti rozšířily na jakýkoli XML požadavek na flexideo server! To ale není vše! Akce nyní mohou přebírat jakékoli jiné schéma, ať již z vlastního jmenného prostoru (viz. seznam URI) či z jiných aplikací. Rovněž pro ně není problém načítat a využívat webové služby jiných systémů a plně je integrovat do své aplikační logiky.

Akce flexideo jsou i nadále tvořeny ve webovém rozhraní. Pouhým výběrem, skládáním a kombinováním dostupných zdrojů, vč. zdrojů externích je možné tvořit velmi různorodé a specifické funkcionality a šetřit tak práci uživatelů i vývojářů. Jde zkrátka o to, že akce, díky své nově nabyté a ojedinělé efektivitě, nyní dokážou pokrýt širokou škálu funkcionalit.

Jednotlivé akce flexideo jsou rozděleny do fází, každá z nich obsahuje od jedné do pěti skupin typů operací. Díky této jednoduché struktuře si udržujete přehled, i když se k akci vrátíte po velmi dlouhé době. Snadno se v její logice orientujete, byť nemusela být vaším dílem. Akce mohou sloužit k ovládání přehledů či formulářů nebo mohou být vystaveny jako webové služby s klasickým SOAP protokolem vč. WSDL popisu, čehož docílíte pouhou jedinou volbou.