Transfer prospěl s vyznamenáním!

S koncem školního roku jsme se snažili přijít s něčím, co by nám u vás na pomyslném vysvědčení zajistilo jedničku s hvězdičkou. V naší dnešní aktualizaci proto najdete novou, velmi inovativní funkci s názvem transfer nastavení.

Co dokáže? Významně posouvá nejen možnosti tvorby tzv. příbuzných flexideo informačních systémů, ale také sdílení funkcí mezi systémy, které mají společnou pouze flexideo platformu – a to i tehdy, kdy se účely platforem výrazně liší. Transfer flexideo totiž umí přenést nastavení přehledů či akcí z flexideo aplikace A do flexideo aplikace B. Navíc, součástí samotného transferu je i intuitivní mapování struktury aplikace A na cílovou strukturu B.

V praxi to znamená následující: máte-li jisté „vychytané“ akce či přehledy ve struktuře jednoho klienta, lze je – pokud disponujete dostatečným oprávněním k oběma aplikacím – jednoduše převést do aplikace druhé, cílové. Vše se na novou strukturu cílové aplikace adaptuje samo, dojde i k veškerým potřebným změnám v interním kódu. Novou funkci je možné používat ihned po přenosu – tedy pokud to samotný charakter přenesené akce či přehledu umožňuje.

Transfer spolu s funkcionalitou přenáší také klíče k její úpravě a po přenosu je možné funkcionalitu ještě dále upravovat a rozvíjet dle specifik cílové flexideo aplikace. Je silným nástrojem všude tam, kde je potřeba přenášet softwarové funkcionality napříč různými aplikacemi s odlišnými specifiky.

Transfer flexideo je možné dále kombinovat s automatizovanou aktualizací – a to v případech, kdy v určité akci k žádným odlišnostem nedochází (viz článek Aktualizovali jsme aktualizátor!).

Při testování v praxi jsme si ověřili, že transfer nastavení je skutečně významným a důležitým krokem k dalšímu zefektivnění již vysoce účinné platformy flexideo. Uspěl s vyznamenáním a přinesl až neuvěřitelnou úsporu při šíření funkcionalit napříč specifickými aplikacemi flexideo platformy.

Jsme přesvědčeni, že pomůže i vám. Těšíme se na zpětnou vazbu a přejeme hezké prázdniny!